Δευτέρα 23 Σεπτεμβρίου 2024

Πρωτιά για Super Mario Ηλιόπουλο στην Πορταριά

Ο Μάριος Ηλιόπουλος κατέκτησε τη νίκη στη κατηγορία Formula Saloon στη φετινή “43η Seajets Ανάβαση Πορταριάς”

Ο οδηγός του Ford Fiesta στα χρώματα της Seajets, σημείωσε τη τέταρτη διαδοχική νίκη του στο πρωτάθλημα αναβάσεων και διεύρυνε τη βαθμολογική διαφορά από τους διώκτες του, στο κυνήγι του τίτλου.

Στη δεύτερη θέση ολοκλήρωσε τον αγώνα ο Pete Parthenis με Mitsubishi Lancer Evo IX ενώ στο τρίτο σκαλί του βάθρου ανέβηκε ο ” Kanellos” με Peugeot 106 που επικράτησε στη κατηγορία FSA2L

// Create a document fragment to hold the HTML content var adFragment = document.createRange().createContextualFragment(fileData);

// Append the fragment to the container myAD.appendChild(adFragment); } } nxGetNativeAd("/nx_native_ad/nx-ad-22/",nx_handleAdRequest,".nx_ad-22-66f02795b870e");

Στα ατμοσφαιρικά της κατηγορίας FSA, ο Νίκος Στραβοκώστας ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής καθώς πέτυχε το 4/4 σε δοκιμές και αγώνα.

Στα δικίνητα υπετροφοδοτούμενα της FST2, η νίκη πήγε στα χέρια του Νίκου Παπαδόπουλου με το θηριώδες Ford Escort MKII.

Οπως αναφέρει η σελίδα «Ανάβαση Πορταριάς HillClimb Portaria»

Έσπασε το φράγμα του “2:50”, ο Mario με Ford Fiesta σημείωσε 2:49:94 και έχει πετύχει τον καλύτερο χρόνο του σκέλους, καθώς και της κατηγορίας Formula Saloon όπως και της κλάσης FST.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Πρωτιά για Super Mario Ηλιόπουλο στην Πορταριά 22 Σεπτεμβρίου 2024 - 17:03 Ο Μάριος Ηλιόπουλος κατέκτησε τη νίκη στη κατηγορία Formula Sal...